Organ Nakilli Hastalar Bahar Pikniğinde Buluştu

Organ Nakilli Hastalar Bahar Pikniğinde Buluştu

Organ nakliyle sağlığına kavuşan vatandaşlar, Sarıyer Bahçeköy’de Memorial Şişli Hastanesi’nin düzenlediği piknikte buluştu.

Memorial Şişli Hastanesi’nde organ nakli ameliyatı olan hastalar bahar pikniğinde bir araya geldi. Organ bekleyişleri biten ve artık sağlıklı bir yaşam süren en küçüğü 2, en büyüğü ise 70 yaşında olan hastalar zor günlerinde yanında olan ve bu süreci geride bırakmalarında büyük pay sahibi olan isimlerle baharı kutladı. Memorial Şişli Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu ev sahipliğinde gerçekleşen piknikte, yeni mevsimin coşkusunu doktorlar ve hastaları birlikte yaşadı.

Memorial Şişli Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu etkinlikte yaptığı konuşmada organ bağışı konusunda insanların daha bilinçli olmasının gerektiğine değinerek, ”Organ nakliyle sağlıklarına kavuşan hastaları güzel bir günde bir araya getirdik. Organ bağışı hayat kurtarıyor, nakillerini gerçekleştirdiğimiz çocuklar burada son derece sağlıklı biçimde oynuyor, koşuyorlar. İnsanların hayatını kurtarmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz, şuan daha yolun başındayız.” şeklinde konuştu.

Piknik alanında bulunan nakilleri gerçekleşmiş ve sağlıklarına kavuşmuş olan vatandaşlar ise mutluluklarını dile getirdiler.

Geri Dön

Paylaş